Nerwica chudniecie

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) były się częstym problemem w aktualnych czasach. Dotyczy toż ze kolei swego myślenia. Obecnie wszyscy jesteśmy szybko i często brakuje nam momentu na odpoczynek, relaks i regenerację. I gdy rozpoznać u siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zazwyczaj są to bóle głowy, żołądka i serca. Może żyć również brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet dobre objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się wyłącznie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie rzecz z tego, iż ich reakcje ciała nie mają tak sensu. Jednak trudno jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle koncentrują się z różnymi fobiami. Chory boi się pewnych spraw, więc jego ciało reaguje następnie w "dziwny" i wyjątkowy sposób. Towarzyszy temu brak motywacji, chęci do wykonania, spadek samopoczucie oraz ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez ostatnie źli często zarzucają się na kłopoty ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najlepszą formą w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją swój gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesu zaburzeń nerwicowych najlepsze rezultaty przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej ważna zapomnieć "błędne koło". Pacjent łącznie z psychiatrą analizuje po kolei różne sprawy z wszystkiego życia, podczas których zajmował objawy nerwicy. Dzięki temu zmniejsza się jego środek i chory uczy się z jakimiś sprawami. W poszczególnych przypadkach nieodzowne jest także leczenie farmakologiczne. Jednak same leki nie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w wymieszaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre produkty.