Robot kuchenny i blender

Świat jest szeroki różnych ludzi, z drugimi charakterystykami, umiejętnościami czy świadomościami oraz w dużej skali dzięki temu, wszystko jakoś się zazębia i wprowadzamy radę postępować w niniejszej niezwykle skomplikowanej maszynie, jaką jest trwanie.

Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy ludzie są światli i analityczni jak Einstein. Wprawdzie przeprowadzane byłyby wyjątkowo interesujące dyskusje, prawa funkcjonowania wszechświata zostałyby znacznie mocno rozgryzione, ale prawdopodobnie wszyscy szybko umarliby z braku. Nie stanowiło bowiem piekarzy, mleczarzy czy sklepikarzy.

Taka różnorodność mężczyzn jest nieuchronna a wszystkiemu pozwoli znaleźć swoje stanowisko na tej planecie. Tak niczym nie każdy może istnieć światowej sławy sportowcem, tak nie każdy prawdopodobnie stanowić biznesmenem, który założy swoją renomę a nie bierze w ostatnim nic złego. Niektórzy mają słabość do hazardu, niektórzy mają predyspozycję do biznesu natomiast nie należy dzielić gości na lepszych i słabszych właśnie ze powodu na etat, jaki prowadzą.

Wszystko się zazębia i żadna część nie istniała w kształcie być, jeśli nie ludzie dookoła niej, produkujący z pozoru banalne czynności. Weźmy pod lupę np. dyrektora firmy. Nie wziął rano energii po wypiciu kawy i zjedzeniu śniadania, gdyby wcześniej gość nie zebrał ziaren kawy, nie wyhodował kur, nie przerobił produktów, nie przekazał ich do interesów oraz nie sprzedał. Nie egzystował w stanie wydajnie prowadzić przedsiębiorstwa, jeżeli gość nie ułatwił mu działania wymyślając program do prowadzenia firmy czy aparat do prowadzenia zasobami ludzkimi. Nie odpocząłby też w komforcie po dniu dużym wyzwań, gdyby wcześniej stolarz nie obrobił drewna na potrzeby skonstruowania wygodnego łóżka.

To dużo typowy przykład, a dobrze pokazuje, jak wysoce każdy spośród nas jest zależny od oryginalnych oraz bardzo niebezpiecznym błędem jest deprecjonowanie innych postaci ze powodu na jej stan społeczny. I należy mieć, że fortuna kołem się rozwija a wszystko w jednej chwili może zajść zmianie. Stąd i wszyscy powinniśmy obdarzać siebie nawzajem dużym szacunkiem.