Rozwoj technologii definicja

Bardzo duży wzrost technologii sprawił, iż dzisiejsze kasy fiskalne są wiele różnorodnych funkcji, które nie tylko pozwalają na ewidencjonowanie sprzedaży, ale również ułatwiają zarządzanie firmą, chociażby usprawniają obsługę klientów, skracają czas niezbędny na inwentaryzację, zezwalają na szeroką kontrolę pracy kasjera, jak też kontrolę zapasów magazynowych.

Kasy novitus cechuje wysoka funkcjonalność, mogą one również współpracować z wszystkim szeregiem urządzeń, możemy do nich podłączyć np. komputer, czytnik kodów kreskowych, czytnik kart magnetycznych oraz czytnik kart chipowych, terminal kart płatniczych, czy wagę elektroniczną. Jednym słowem, dzisiejsze kasy fiskalne należą do nieco dużo delikatnych urządzeń elektronicznych niż te sprzed paru laty natomiast są tak złożoną konstrukcję.

Które posiadamy charaktery kas fiskalnych? Zwykle kasy fiskalne liczymy na dwie grupy – kasy Electronic Cash Register w skrócie ECR oraz kasy Electronic Point Of Sale- POS, zwane też kasami komputerowymi. Te dwa sposoby kas cechuje coś własny zakres możliwości, który stanowi pochodną ich parametrów technicznych. Traktując jak najprościej, kasy ERC tworzą w stosunku do walut POS bardzo ograniczone możliwości rozbudowy i budów, a ponadto cechują się ograniczoną pamięcią i wgranym na określone oprogramowaniem. Charakterystyczna dla kas ERC pamięć RAM ma pojemność od 1 do 8 MG, a zatem po paru latach użytkowania, nie jest już na niej pomieszczenia i praktycznie nadaje się do wymiany. Jest dalej jedna, interesująca różnica – aczkolwiek do waluty ERC jesteśmy możliwość podłączenia innych urządzeń peryferyjnych, w obecnym więcej komputer, nie jest możliwe poprowadzenie sprzedaży z okresu programu komputerowego – do tego potrzebna jest nam obsługa kasjera.

Wśród kas typu ERC wyróżniamy: -kasy przenośne – o niskich poziomach a z niewielkim zakresem funkcji. Stanowią to narzędzia przeznaczone między innymi dla tych klientów, którzy wystawiają paragony, których treść się powtarza. -kasy jednostanowiskowe – potrafią nieco więcej, niż kasy mobilne, można do nich podłączyć chociażby wagę, komputer, a i czytnik kodów także w ostatni styl coś poprawić ich formę. - kasy systemowe – są wyposażenie większych przedsiębiorstw, w jakich stanowi dużo miejsc kasowych.

Kasy POS – są niezwykle zaawansowaną technologicznie grupą urządzeń rejestrujących. Oczywiście należałoby je nazwać komputerami, jakie są dobrane do ewidencjonowania obrotów, a dodatkowo realizacji kilku różnych funkcji, jakie są związane z magazynowaniem towarów, a jeszcze ich sprzedażą.